Profil Firmy   ::   Kontakt
   

8 Września 2015

NarvaLogistics jest w pełni funkcjonalnym operatorem logistycznych w Estonii, oferującym pełną gamę usług dla bezpiecznego magazynowania, obsługi, odprawy celnej i usług zarządzania przez Internet. Firma, od momentu powstania w 2010 roku, stała się głównym dostawcą usług logistycznych w regionie, oferując swoje usługi za pośrednictwem własnej floty samochodów ciężarowych i kompleksu magazynów klasy "A", znajdującego się w mieście Narva, w największym parku przemysłowym w północno-wschodniej Estonii (Narva Production and Logistics Park).

Magazyn jest zlokalizowany 1,5 kilometra od autostrady Tallinn - St. Petersburg oraz dwa kilometry od granicy między Federacją Rosyjską a Unią Europejską. Całkowita powierzchnia magazynowa wynosi 27 000 m kw., włączając 18 doków załadunkowych/rozładunkowych. Magazyn uzupełnia dobrze zorganizowany parking dla 30 samochodów ciężarowych wyposażony w wagi elektroniczne dla pojazdów ciężkich.

W celu sprawnego zarządzania swoimi pracownikami i zasobami magazynowymi wykorzystywanymi przy wszystkich głównych operacjach magazynowych (wejściowe, wyjściowe, e-commerce), firma wybrała mantisowy system Logistics Vision Suite (LVS). Projekt został zrealizowany w 2014 roku przez specjalistów w zakresie WMS / logistyki zatrudnionych w ant Technologies - wiodącego dostawcy rozwiązań "pod-klucz" dla logistyki oraz partnera regionalnego firmy Mantis. LVS został wybrany spośród kilku innych lokalnych i międzynarodowych systemów, ze względu na jego wyjątkową elastyczność, która pozwala partnerom Mantis lub nawet samym Klientom skonfigurować i dostosować system do ich indywidualnych i stale zmieniających się potrzeb.

Niedawne wdrożenie zaawansowanej e-platformy opartej na systemie LVS firmy Mantis, pozwala NarvaLogistics wspierać działalność e-commerce swoich Klientów. Szybki rozwój handlu elektronicznego znacznie zwiększa zapotrzebowanie na obsługę ogromnej liczby zleceń na mniejsze ilości produktów w danym zamówieniu.

LVS został dostosowany do wspierania wszelkich działań e-commerce:

  • Etykietowanie, odkładanie, zbieranie, sprawdzanie i pakowanie na poziomie jednostkowym.
  • Optymalizacja procesów odkładania i kompletacji.
  • Zarządzanie zwrotami z oddziałów.

Efektem tego projektu jest zmniejszenie czasu potrzebnego na przetwarzanie zamówień internetowych i zwiększenie jakości obsługi klienta.

Wśród planów na najbliższą przyszłość znajduje się zainstalowanie urządzeń, które zautomatyzują i ułatwią pomiar masy i cech wymiarowych towarów oraz instalacja stacji roboczych z możliwością etykietowania.

Sergei Kudryavtsev, Project Manager w NarvaLogistics tak skomentował efekty wdrożenia systemu: "Obecnie koncentrujemy się na stworzeniu najbardziej efektywnej organizacji procesów księgowych, kontroli i zarządzania magazynem. Po analizie przedstawionych rozwiązań na rynku, wybraliśmy Logistics Vision Suite, międzynarodowy system oferujący szeroką gamę funkcjonalności i możliwość dostosowania systemu do indywidualnych potrzeb. Wieloletnie doświadczenie i know-how specjalistów firmy ant Technologies były również kluczowymi czynnikami przy wyborze rozwiązania".

Copyright © 2014. Mantis Polska Sp. z o.o. All rights reserved.  ::  kariera  ::  polityka prywatności  ::  created by ma5t. International / EnglishPoland / Polish