Nie wszystkie firmy cierpią jednakowo z powodu koronawirusa. W ostatnich tygodniach w wielu branżach znacząco wzrosła sprzedaż w kanale e-commerce. Przykładem takiej firmy jest dystrybutor w branży elektrotechnicznej, TIM SA, którego logistykę obsługuje operator logistyczny firma 3LP. Marzec pomimo wybuchu epidemii był rekordowym miesiącem pod 

Rusak Business Services to jeden z liderów w zakresie obsługi celnej na polskim rynku. Blisko 30-letnie doświadczenie w dziedzinie handlu zagranicznego pozwoliło brokerowi zbudować niezawodny zespół ekspertów oraz wypracować partnerskie relacje biznesowe z największymi polskimi i międzynarodowymi firmami. Działania firmy Rusak Business Services koncentrują się na dwóch głównych obszarach: outsourcingu obsługi celnej oraz trade compliance. Profesjonalizm i wiarygodność Grupy Rusak potwierdza certyfikat AEO a także wdrożony system jakości wg norm ISO. Firma posiada ponad 20 oddziałów agencji celnej w całej Polsce, obsługuje składy celne oraz podatkowe, a także szereg miejsc uznanych dla procedury uproszczonej.

x-kom z siedzibą w Częstochowie (x-kom.pl) to obecnie jeden z czołowych graczy rynku IT posiada jedną na z najbardziej rozpoznawalnych sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym i jest najczęściej wybieranym sklepem internetowym tej branży w Polsce. W 2017 roku firma zrealizowała 1,5 mln przesyłek. Poza produktami IT takimi jak komputery, laptopy, telefony i akcesoria, firma sprzedaje także produkty AGD i zabawki pod marką al.to. x-kom szczyci się najwyższymi wskaźnikami zadowolenia klientów oraz najnowocześniejszymi rozwiązaniami w zakresie logistyki magazynowej.

Grupa PSB Handel S.A. (Polskie Składy Budowlane) jest największą i najszybciej rozwijającą się siecią hurtowni materiałów budowlanych oraz marketów dom i ogród w Polsce. Obecnie Grupa posiada 302 składy budowlane, 287 marketów PSB Mrówka oraz 63 centra handlowe PSB Profi. W placówkach tych pracuje kilkanaście tysięcy osób. Przychody partnerów PSB w 2018 r. przekroczyły poziom 6,8 mld zł, zaś centrali wyniosły 2,7 mld zł. Od kilku lat z sukcesem rozwijana jest sprzedaż poprzez sklep internetowy mrówka: sklepmrowka.pl, który posiada w ciągłej sprzedaży kilka tysięcy artykułów budowlanych, instalacyjnych, wykończeniowych, wyposażenia wnętrz, pielęgnacji ogrodów, narzędzi itp.