3LP SA to jedno z największych centrów logistycznych w Polsce, oferujące zautomatyzowany outsourcing usług logistycznych podmiotom z sektora e-handlu. Firma zapewnia kompleksową pomoc z zakresu dystrybucji, zoptymalizowanego magazynowania i transportu 24h. W celu zwiększenia możliwości dalszego wzrostu biznesu, obniżenia kosztów operacyjnych oraz dalszej poprawie jakości obsługi klienta, firma 3LP zdecydowała się na wdrożenie automatycznego magazynu pojemnikowego CUBY™ firmy SSI Schaeffer, zintegrowanego z systemem WMS firmy Mantis

Projekt, w części związanej z integracją oprogramowania WMS z automatyką, rozpoczęty został szczegółową analizą wymagań. Na tej podstawie powstał dokument techniczny tzw. blueprint definiujący zakres wdrożenia. Po jego zatwierdzeniu Mantis przystąpił do przygotowywania oprogramowania. Pierwsza faza wdrożenia obejmująca wszystkie najważniejsze funkcjonalności, potrzebne i wystarczające do pracy produkcyjnej została zrealizowana już po 2 miesiącach. Druga faza obejmująca funkcjonalności o mniejszym priorytecie została zrealizowana w kolejnych kilku miesiącach. Częścią procesu wdrożeniowego były testy realizowane przez zespół Mantis wspólnie z zespołem 3LP, na środowisku testowym. Podczas tzw. cold-runs czyli próbnych uruchomieniach przedprodukcyjnych,  programiści i konsultanci Mantis byli dostępni podczas weekendów w celu natychmiastowego reagowania na ewentualne problemy, bez zakłócania normalnej pracy centrum logistycznego 3LP. Start produkcyjny systemu przebiegł praktycznie bezproblemowo. 

Projekt został zrealizowany zgodnie z budżetem, w terminie i z wysoką jakością. W rezultacie wdrożenia zaawansowanej automatyki, firma 3LP mogła pozyskać nowego kluczowego klienta z branży suplementów diety, prowadzone są także zaawansowane rozmowy z kolejnymi klientami. Wydajność centrum logistycznego wzrosła o 2000 linii zamówień kompletowanych w ciągu każdej godziny, a maksymalna liczba wysyłanych przesyłek kurierskich wzrosła do 15.000/dzień. 

Pan Damian Krzympiec, członek zarządu 3LP odpowiedzialny za logistykę, podsumował projekt słowami: "Z przyjemnością stwierdzam, że firma Mantis należycie wywiązała się ze swoich zobowiązań i była wiarygodnym partnerem we wdrożeniu. Współpraca z polskim i greckim zespołem Mantis przebiegała bardzo efektywnie i w bardzo dobrej atmosferze. Cieszymy się, że firma Mantis rozumie nasz biznes i wspiera dynamiczny rozwój 3LP na konkurencyjnym rynku logistyki e-commerce".